Sranda Cup Chabeřice 14.8. 2010 

Letošní druhý závod v Chabeřicích se stal naším vrcholem sezony. Náš tým byl vzhledem k minulým výsledkům opravdu nažhavený.V kategorii moped jsme očekávali boj o zlato od T. Štěpánka a medailové umístění se čekalo také od J.Bakuli ml.V kategorii pařez pak byl největším favoritem náš P.Novák.když přidáme naše šance na velký úspěch v soutěži družstev a navíc jako bonus ještě účast Martiny Bakulové a Lenky Novákové v kategorii ženy, není se co divit, že přípravy a nedočkavost byly veliké. Vlastního závodu se zúčastnil rekordní počet závodníků a to vzhledem k nepříznivému počasí, které po celý týden závodu předcházelo, svědčí o stále větší oblibě zdejšího Sranda Cupu.Počasí bylo tak trochu v hlavní roli. Nadělalo potíže jak pořadatelům, tak také nám.Jestliže ještě večer před startem byla trať po dlouhých deštích rozmáčená, ale stále ještě v dobrém stavu, tak po celonočním lijáku museli organizátoři zaimprovizovat a některé úseky pro nesjízdnost vypustit.Zbytek trati se pak stal pro jezdce zkouškou jejich vůle a odolnosti strojů.Ani do našeho týmu nepřineslo deštivé ráno mnoho optimismu.při nakládání strojů se rozpršelo a tak svou účast odpískal náš nejspolehlivější jezdec J.Zubec.S jeho pneu typu "zahradní hadice" se ani nelze divit jeho obavě o své chatrné zdraví.Ostatní stroje naložili a nechali rozhodnutí o startu až do Chabeřic.J.Bakula st. se tentokrát díky svému dlouhodobému zranění zúčastnil jen jako divák, ale i tak se mu spolehlivě dařilo vnášet zmatek jak do našich řad, tak do řad pořadatelů.Všichni už se zase těšíme, až bude moci nastoupit. Co napsat k závodu samotnému? Ve všech kategoriích to až na pár vyjímek byl především souboj s tratí a technikou, než se soupeři.Největší uznání patří našim ženám.Na ně čekal sice jeden okruh, ale to že zvládly zdolat některé úseky na hranici sjízdnosti a projet spoustu bláta a louží, se rovná hrdinství.Obě startovali na babetách a M.Bakulové se ji i přes koupel v jedné z největších louží a několik dalších pádů podařilo dostat do cíle na 2. místě. I L.Novákové se podařilo dostat na bednu. 3.místo je odměnou za trápení na trati s její několikrát stávkující babetou.Kategorie moped je pro nás vždy prestižní. Zvláště, když se zúčastní borci z motodebils jako tentokrát. nastoupili za ně opět zkušení J. Rozehnal a M. Mudroch. My jsme museli v této kategorii nahlásit za J.Bakulu st. náhradníka do soutěže družstev.Vzhledem k letošní výborné formě padla volba na T.Štěpánka, i když jeho start a dokončení závodu ohrožovaly vrtochy počasí.Startovní pole mopedů drželo pohromadě jen do prvního nájezdu do terénu, v prvním kole.Tam se podařilo T.Štěpánkovi a J.Bakulovi ostatním jezdcům poodjet. T.Štěpánek si s přehledem budoval náskok a dojel pro velmi důležité vítězství pro soutěž družstev.J.Bakula udržoval 2.místo, ale ve druhém okruhu si jak je jeho dobrým zvykem, vybral slabší chvíli a začal na něj zle dotírat J.Rozehnal.Ten ho dokonce předjel a začalo to vypadat na pořádný souboj až do cílové pásky. Naštěstí J.Rozehnal při průjezdu jednou z největších louží nezvolil zrovna nejlepší stopu.Tam si jeho stroj "nacuc" do sání trochu vody a tak mohl J.bakula opět trochu poodjet a pohlídat si celkové 2.místo až do cíle.Smůlu si opět vybral P.Štěpánek, který se po minulém úspěchu tolik těšil na boje o medaile.Zřejmě voda v sání ukončila naděje ve druhém kole.Mezi pařezy jsme při neúčasti K.Fučíka téměř na jisto počítali s vítězstvím P.Nováka.Ten hned po startu nenechával nikoho na pochybách, že by tomu mělo být jinak.Jenže znovu se potvrdilo, jak je na zdejších tratích důležitá výdrž a spolehlivost strojů.P.Novákovi se rozpadl pístní kroužek, což v tu dobu samozřejmě nemohl vědět a v domnění, že jde o vodu v sání, nebo zapalování, se snažil téměř polovinu posledního okruhu stroj zprovoznit.Nakonec se dostal až do prostoru startu a cíle, jenže na závěrečný úsek už mu nezbývalo fyzických ani psychických sil a tak nebyl klasifikován.Naštěstí i naši největší soupeři v soutěži družstev se neobešli beze ztrát a tak jsme stále ještě mohli doufat v úspěch.V kategorii pařez došlo nakonec ke kuriozitě, když závod dokončil i přes značné potíže jediný jezdec a stal se tak vítězem.vyhlášení výsledků se opět protáhlo, ale tentokrát pořadatelům všichni odpustili. Ti měli totiž plné ruce práce, aby se sběrným vozem dostali do depa téměř 30% odpadlíků. Ještě dvě hodiny po závodě, se našli borci, kteří zápasili se svojí technikou v loužích.Vyhlášení bylo více než příjemné.Na úspěchy mezi jednotlivci jsme již zvyklí, ale v soutěži družstev nás vždy provázela smůla.Po několikaletém čekání byla radost ze 2.místa převeliká.